کشت هیدروپونیک گیاهان دارویی


کشت هیدروپونیک گیاهان دارویی

در اواخر قرن نوزدهم با شناخت مواد غذایی پرمصرف و بعدها نیاز به موادکم‌مصرف و فراهم نمودن شرایط تهویه مناسب در محلولهای غذایی بطور مصنوعی سیکل کاملتولید از مرحله سبز شدن تا مرحله باردهی و مرگ از نظر علمی در حوالی سالهای 1930 ـ1920امکان‌پذیر اعلام گردید


مشخصات فایل

تعداد صفحات41حجم0 کیلوبایت فرمت فایل اصلیdocدسته بندیکشاورزی

توضیحات کامل

در اواخر قرن نوزدهم با شناخت مواد غذایی پرمصرف و بعدها نیاز به موادکم‌مصرف و فراهم نمودن شرایط تهویه مناسب در محلولهای غذایی بطور مصنوعی سیکل کاملتولید از مرحله سبز شدن تا مرحله باردهی و مرگ از نظر علمی در حوالی سالهای 1930 ـ1920امکان‌پذیر اعلام گردید. اصطلاح هیدروپونیک(Hydroponicum)اولین بار بوسیلهGerickeپیشنهاد شد که او موفق گردیده بود در کالیفرنیاتولید نباتات را در معیار تجارتی بدون استفاده ازخاک از رشد اولیه تا مرحله باردهی نشان دهد. این اصطلاحمجموعه‌ای است از یک لغت یونانیHydroیعنی آب و کلمه لاتینPoneroیعنی جای دادنکه بطور خلاصه مفهوم قرار گرفتن چیزی در آب از آن استنباط می‌گردد.

هنگامیکه استفاده از روش آب کشت و تولید محصولات کشاورزی بدون استفاده از خاک مطرح می‌شوداین سوال ظاهرا بسیار ساده پیش می‌آید که وقتی میلیونها هکتار زمین مزروعی وجوددارد که قسمتی هم بدون استفاده مانده، وقتی خاک به عنوان منبع مواد غذایی گیاهان ومحیط طبیعی رشد آنها به بشر ارزانی شده چرا به جای استفاده از آن به دنبال روشتولید بدون استفاده از خاک برویم؟ پاسخ این سوال در مواردی که جامعه مصرف کنندهمثلا سبزیجات تازه به دلایل صنعتی ، تجارتی ، نظامی و غیره در منطقه بدون خاکمزروعی مستقر شده و یا دسترسی با آب ارزان قیمت نداشته و مسائل حمل و غیره مطرحباشد نسبتا آسان است.

در کشت هیدروپونیک از خاک اثری نیست و گیاه تمام نیازهای خود را مستقیما از آب دریافت می کند . از مضایای این نوع کشت می توان به تغذیه کیاه ، کنترل علفهای هرز و بیماریها ، رعایت بهداشت ، بلوغ گیاه ، کیفیت محصول و عملکرد نام برد.

فهرست مطالب

پیشگفتار

مقدمه

سیر تکاملی

تعریف هیدروپونیک

انواع روشهای کشت گیاهان دارویی

کشت مستقیم در محلول غیر متحرک

کشت در مه

روش کشت در ماده جامد با مدار بسته از نظر محلول غذایی

موارد استفاده

مزایا

معایب

مواد غذایی مورد نیاز در کشت هیدروپونیک داروهای گیاهی

اهداف کشت هیدروپونیک گیاهان دارویی

تعریف محصول و محدودة آن

موارد کاربرد محصول و مشخصات فنی آن

ارائه مشخصات فنی محصولات پیش بینی شده در برنامه تولید

عناصر کم مصرف -راهنمای تهیه محلول غذایی برای کشت هیدروپونیک

عناصر اصلی و مهم

راهنمای کاشت گیاهان بدون استفاده از خاک (هیدروپونیک)

کشت هیدروپونیک گیاهان دارویی در گلخانه‌های هوشمند

گلخانه هیدروپونیک چیست؟

گلخانه‌ هوشمند

دستگاه هیدروپونیک تمام کامپیوتری

منابع


توضیحات بیشتر و دانلود
صدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود

/ 0 نظر / 4 بازدید